Gmina Dąbrowa

| A+ A- |

Gminy Partnerskie:

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meterologiczne dla obszaru województwa kujawsko-pomorskiego aktualne na dni 17-18 stycznia. Będą mgły ograniczające widoczność do 100 m i szadź.

Dodano: 16-01-2017

Zimowy Bieg Dębowy nabiera tempa...

Do startu VI Zimowego Biegu Dębowego zostało 47 dni!. Do tej pory zapisało się blisko 200 biegaczy w tym "kijkowców". Prace organizacyjne trwają pełna parą. W produkcji są już medale i puchary. Niebawem także gotowe będa koszulki i worki sportowe, które znajdą sie w pakiecie startowym dla uczestników. Zapraszamy na stronę biegu gdzie na bieżąco pojawiaja się informacje dotyczące biegu www.biegdebowy

Czytali i śpiewali

W miniony piątek z inicjatywy Rady Seniorów w Dąbrowie odbyło się kolejne spotkanie kulturalne, podczas którego członkowie rady i zaproszeni goście czytali  wybrany fragment powieści H.Sienkiewicza Quo Vadis, poznali ciekawostki biograficzne z życia Sienkiewicza oraz mogli rozwiązać test wiedzy o autorze i jego twórczości. Zwycięzcy testu otrzymali nagrody. W drugiej części uczestnicy spotkania wspólnie z Kapelą Podwórkową z Gąsawy śpiewali piosenki biesiadne i kolędy. Inicjatywy dla seniorów przyciągają coraz więcej uczestników a oni sami mówią, że jest to doskonały sposób na oderwanie się od codziennych spraw i możliwość spędzenia kulturalnie czasu. Zdjęcia

Dofinansowanie usuwania odpadów azbestowych

Do 5 marca 2017 r. przyjmowane są wnioski od osób, które chcą w tym roku skorzystać z dofinansowania usuwania azbestu.
W załącznikach znajduje się informacja o warunkach, jakie trzeba spełnić, aby starać się o to dofinansowanie, oraz wzór wniosku.

WNIOSEK

Dodano: 11-01-2017

WOŚP zagra w Gminie Dąbrowa

Już w niedzielę 15 stycznia w Gminie Dąbrowa zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Podczas XXV finału WOŚP kwestować będzie 28 wolontariuszy; 14 w Dąbrowie, 4 w Szczepanowie,  6 w Słaboszewie i 4 w Parlinie. Zbiórki publiczne prowadzone będą w godzinach 8:30-13:00 w następujących miejscach:
Dąbrowa (teren wokół kościoła parafialnego oraz plac centralny),
Słaboszewo (teren wokół kościoła parafialnego),
Szczepanowo (teren wokół kościoła parafialnego w Szczepanowie; dodatkowo zbiórka w godzinach 16:30-18:00),
Parlin (teren wokół kościoła parafialnego).
W programie WOŚP w Dąbrowie (Hala Widowiskowo-Sportowa w Dąbrowie)
- akcja DKMS - zostań dawcą szpiku kostnego
- akcja oddawania krwi- w godz. 14:00-17:00
- licytacja przedmiotów "NIESPODZIANEK" na rzecz WOŚP
- sprzedaż słodkości, wiejskiego chleba ze smalcem, pierogi itp.
- stoisko wolontariuszek Sopo i Seher m.in. malowanie twarzy
- wystawa motocykli i starych aut oraz przejażdżka nimi
- zabawy sportowe i animacyjne
- niespodzianka "KUP KOTA W WORKU"
- Orkiestrowe Koło Fortuny, kącik plastyczny, pokazy judo
- występy artystyczne i wiele innych atrakcji
- 20.00 światełko do nieba

Szefem tegorocznego sztabu WOŚP jest Pani Violetta Stokfisz (Stowarzyszenie Młode Dęby).

Dodano: 11-01-2017

Zapraszamy na spotkanie z lekturą i muzyką

Dodano: 09-01-2017

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W ROKU 2017

Informujemy, że możliwość skorzystania z porad prawnych w urzędzie gminy w każdy drugi poniedziałek miesiąca (godz. 17:00-19:00) oraz każdy czwarty poniedziałek miesiąca (godz. 10:00-12:00)

Dodano: 05-01-2017

Otwarty konkurs ofert dla NGO ogłoszony!

Wójt Gminy Dąbrowa z dniem 5 stycznia 2017 r. ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Dąbrowa. Uprawnionymi do składania ofert są organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego (art. 3 ust. 3 ustawy działalności pożytku publicznego i wolontariacie), które realizować będą zadania publiczne dla mieszkańców Gminy Dąbrowa. Termin składania wniosków upływa 6 lutego 2017 r. Szczegółowe informacje o możliwości realizacji zadań publicznych, zasadach i warunkach przyznawania dotacji a także wzory formularzy dostępne są w zakładce organizacje pozarządowe – otwarte konkursy ofert.

Dodano: 05-01-2017

Spotkanie o wydatkowaniu dotacji w ramach PROW

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pt. Jak prawidłowo ponieść wydatki z dotacji? czyli zasady konkurencyjności wydatków w ramach PROW na lata 2014-2020

Termin: 19 stycznia 2017r.
Godzina rozpoczęcia: 11:00
Miejsce: Urząd Miejski w Strzelnie, ul. dr. J. Cieślewicza 2; sala nr 5

Szczegóły na http://lgdsasiedzi.pl/aktualnosci.81.zaproszenie.html

Dodano: 04-01-2017

Inicjatywy lokalne czas zacząć.

2 stycznia br. Wójt Gminy Dąbrowa podpisał 22 umowy na realizację zadań publicznych w formie inicjatyw lokalnych w 2017 r. przez grupy inicjatywne, które przeprowadzą projekty dla mieszkańców Gminy Dąbrowa. Zobacz co będzie sie działo w 2017 r.
A oto jedna z pierwszych inicjatyw, zapraszamy na zumbę.

Dodano: 04-01-2017

Wpisy 1-10 (z 940)