Gmina Dąbrowa

| A+ A- |

Gminy Partnerskie:

Narada Wójta Gminy z dyrektorami

Zmiana regulaminu dofinansowania dokształcania nauczycieli oraz sytuacja związana ze zniesieniem obowiązku szkolnego dla sześciolatków - to główne tematy narady Wójta Gminy Dąbrowa z dyrektorami szkół, która odbyła się dzisiaj w Urzędzie Gminy w Dąbrowie. Według wstępnego rozeznania oraz rozmów z rodzicami dzieci sześcioletnich od 1 września 2016 r. w szkołach prowadzonych przez gminy powstanie tylko jedna klasa I w SP w Szczepanowie.

Dodano: 12-02-2016

Nowa strona Gminy Dąbrowa na facebooku

Szanowni Państwo Gmina Dąbrowa założyła nową strone na facebooku. Zapraszamy do polubienia naszej strony www.facebook.com

Dodano: 09-02-2016

Do biegu...30 dni

Już tylko 30 dni zostało do startu V Zimowego Biegu Dębowego. W naszym panelu zapisów mamy już 243 zawodników startujących w biegu głównym na 15 km a w Nordic Walking 35 osób. Internetowe zapisy trwają - pierwsze 750 zawodników zamyka listę startową. Miło nam poinformować iż, z okazji naszego V jubileuszu każdy zapisany zawodnik w pakiecie startowy otrzyma koszulkę, a na mecie wyjątkowy medal.
.

Dodano: 04-02-2016

Turniej Judo w Dąbrowie

W miniony piątek (29.01) na zakończenie ferii zimowych odbył się III Gminny Turniej JUDO Dzieci i Dorosłych w Dąbrowie, w którym wzięło udział 25 osób. Zawody poprowadził i sędziował trener Mariusz Suliński. Turniej był również okazją do wręczenia pucharów dla najlepszych judoków sekcji w Dąbrowie w 2015 roku. Nagrody ufundował Wójt Gminy Dąbrowa Marcin Barczykowski a puchary Radny Gminy Dąbrowa Marek Cyrok. Wyniki turnieju w rozwinięciu.

Dodano: 03-02-2016

Bal karnawałowy w Słaboszewku

Tradycyjnie jak co roku w okresie karnawału w Bibliotece w Słaboszewku odbył się bal dla dzieci. Na piątkową zabawę dzieci przyszły przebrane za księżniczki, królów i postacie z bajek. Opiekunowie przygotowali liczne zabawy i konkursy z nagrodami m.in. „Mistrz humoru”. Nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice chętnie brali udział w wesołych tańcach i zabawach karnawałowych. Wszyscy świetnie się bawili i czekają na kolejny bal.

Dodano: 01-02-2016

W 2016 ROKU BEZ INWESTYCJI NA DROGACH POWIATOWYCH W GMINIE DĄBROWA

Wójt Gminy Marcin Barczykowski i Przewodniczący Rady Gminy w Dąbrowie Władysław Domagalski uczestniczyli 21 grudnia 2015 roku w sesji Rady Powiatu Mogileńskiego poświęconej uchwalaniu budżetu powiatu na rok 2016.  Ich obecność na powiatowej sesji była przede wszystkim podyktowana inwestycjami na drogach powiatowych w Gminie Dąbrowa, a właściwie ich brakiem. Okazało się, że w blisko 60 mln budżecie powiatu na nowy rok na inwestycje przeznaczono niewiele ponad 2 mln zł, w tym dla Dąbrowy absolutnie nic. W tej sytuacji Przewodniczący Władysław Domagalski spytał przekornie na sesji Starostę i Radnych Powiatowych czy Gmina Dąbrowa leży w powiecie mogileńskim? Krytycznie do braku powiatowych inwestycji w Gminie Dąbrowa odniósł się Wójt Marcin Barczykowski. Sam Starosta powiedział, że nie widzi potrzeb inwestycyjnych na drogach w Gminie Dąbrowa. Warto w tym miejscu dodać, że od wielu lat, co roku gmina przekazywała do powiatu wykaz wnioskowanych zadań na drogach powiatowych.

Dodano: 29-01-2016

Aktywne ferie Gromady Zuchowej

„Człowiek Zimy”- pod takim hasłem w dniach 19-20stycznia odbyły się zajęcia dla 37 zuchów z Gromady Zuchowej działającej przy SP w Dąbrowie. W ramach zajęć zuchy wzięły udział w wyjeździe na lodowisko oraz uczestniczyły w zuchowej majsterce, podczas której samodzielnie zmontowały 6 drewnianych karmników dla ptaków. Karmniki zostaną rozmieszczone na terenie przyszkolnym, a zadaniem zuchów będzie dokarmianie ptaków. Zbiórki zuchowe przygotowały druhny Lucyna Białecka i Arleta Stasiak w związku z realizacją zadnia publicznego dofinansowanego z budżetu Gminy Dąbrowa w ramach inicjatywy lokalnej. Więcej w rozwinięciu

Turniej Judo w Dąbrowie

Zapraszamy wszystkich sympatyków i widzów na Zimowy Turniej Judo, który odbędzie się 29 stycznia w sali widowiskowo sportowej w Dąbrowie o godzinie 11.00

Przekaż 1% swojego podatku

Osoby rozliczające roczne zeznanie podatkowe (PIT) mogą przekazać 1% swojego podatku jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. W tym roku może warto wesprzeć organizacje z naszego województwa, aby wpływy z podatku wróciły do regionu i posłużył na działania z naszego otoczenia.
Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015 działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego
Wszystkie organizacje - lista ogólnopolska

Konsultacje w sprawie rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 254